• 1.jpg
  • 3.jpg
  • zdj5.jpg
  • zdj6.JPG
  • zdj16.jpg
  • zdj88.jpg
  • zdj1555.jpg

Gimnazjum im. dr. Józefa Matuszewskiego

Festyn Rodzinny - czerwiec 2015r.

Festyn Rodzinny w Gimnazjum im. dr. Józefa Matuszewskiego w Polanicy – Zdroju

    Już po raz szesnasty Gimnazjum im. dr. Józefa Matuszewskiego zorganizowało Festyn Rodzinny – imprezę, której celem jest integracja społeczności szkolnej i lokalnej.

13 czerwca w muszli koncertowej Parku Zdrojowego zrobiło się bardzo wesoło i głośno. Młodzież przed zgromadzoną i rozbawioną publicznością zaprezentowała swoje liczne talenty, umiejętności oraz poczucie humoru, którego w  gimnazjum nie brakuje. 

festyn 28 20151003 1184769641

Były więc tańce, w tym uroczysty i doskonale znany polaniczanom  polonez, ale też i choreografie bardziej współczesne.  Gimnazjaliści połączyli więc polską tradycję z bardziej nowoczesnymi trendami.

W piękne sobotnie popołudnie nie zabrakło również maratonu kabaretowego w wykonaniu naszych zdolnych uczniów, którzy prezentując krótkie scenki mogli po raz kolejny udowodnić, że posiadają niezwykłe umiejętności aktorskie i żadna scena nie jest im straszna. Potwierdzili to także „aktorzy” przedstawienia pt. „Nieszczęśliwa nauczycielka” , w którym gościnnie swój talent sceniczny zaprezentował ks. Michał Kropidłowski, zyskując ogromny aplauz publiczności.

Na scenie pojawiły się również nasze laureatki w dziedzinie recytacji i piosenki. Julia Piziur, uczennica klasy Ia, a zarazem laureatka II miejsca Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK zaprezentowała fragment prozy Marty Fox „Magda.doc”. Natomiast Natalia Talar, uczennica tej samej klasy i zwyciężczyni IV Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej uraczyła nas swoim magicznym i subtelnym głosem w piosence z repertuaru musicalu Metro „ Szyba”.

Miniona sobota minęła niemalże w mgnieniu oka. Atmosfera, podobnie jak pogoda, była iście wakacyjna, a wierna publiczność jak zwykle nie zawiodła. Tradycyjnie już podczas festynu prowadzona była loteria fantowa, a dla amatorów słodkości nie zabrakło pysznych ciast, za które dziękujemy „naszym” mamom.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

                                   Jolanta Marczyk - Gil