• 1.jpg
  • 3.jpg
  • zdj5.jpg
  • zdj6.JPG
  • zdj16.jpg
  • zdj88.jpg
  • zdj1555.jpg

Gimnazjum im. dr. Józefa Matuszewskiego

Rekreacyjnie i rodzinnie...

W miesiącu czerwcu 2017r. uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. dr. Józefa Matuszewskiego w Polanicy-Zdroju uczestniczyli w wydarzeniach o których warto przypomnieć. Pierwszym był rajd szkolny, który odbył się już po raz osiemnasty 07 czerwca 2017r. Głównym jego założeniem były : „Walory turystyczne naszej małej ojczyzny”. Celem rajdu było poszerzenie i pogłębienie wiedzy o własnym regionie i poznanie szlaków turystycznych. W tym dniu młodzież poznawała także zasady ewakuacji z budynku w razie wystąpienia zagrożenia. Następnie z wychowawcami wyruszyła na wspólne wędrowanie uroczymi szlakami turystycznymi z których znana jest nasza mała ojczyzna.

Podczas wędrówki uczniowie musieli wykazać się zręcznością i opanowaniem w wielu konkurencjach sportowych, które zostały przygotowane dla nich w kilku punktach kontrolnych. Z uśmiechem na twarzy po zdobyciu wszystkich konkurencji udali się na wspólne ognisko kończące ten wyjątkowy dzień. Za przygotowanie i organizację rajdu odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego : Barbara Federowicz oraz Zbigniew Bilan.

Do tradycji szkoły należy także organizacja Festynu Rodzinnego. W sobotnie popołudnie 03 czerwca Pani dyrektor Teresa Pituła zaprosiła wszystkich zgromadzonych w centralnym miejscu Polanicy-Zdroju – Muszli koncertowej do uczestnictwa w wyjątkowej zabawie łączącej całą społeczność naszego gimnazjum : nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników, a także przybyłych mieszkańców i turystów. Nasi uczniowie zaprezentowali na scenie swoje talenty wokalne, taneczne oraz aktorskie. Każda klasa przygotowała odpowiedni program występu na ten dzień.

Publiczność wysłuchała licznych melodyjnych piosenek, zobaczyła tańczące pary, a także dobrze dobrane kabaretowe scenki wywołujące salwy śmiechu. Wspaniali rodzice zadbali o cieszącą się dużym zainteresowaniem loterią fantową oraz pyszne ciasta. Warto dodać, że jest to już osiemnasty festyn rodzinny. Dziekujemy uczniom, wychowawcom oraz rodzicom.

D. Naryński