• 1.jpg
  • 3.jpg
  • zdj5.jpg
  • zdj6.JPG
  • zdj16.jpg
  • zdj88.jpg
  • zdj1555.jpg

Gimnazjum im. dr. Józefa Matuszewskiego

Pasowanie na ucznia Gimnazjum im. dr. Józefa Matuszewskiego

   Dnia 25 września 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia gimnazjum. Klasy drugie wraz z wychowawcami przygotowały apel, podczas którego uczniowie klas pierwszych miały za zadanie zaprezentować się, obie klasy przygotowały transparenty i krótką, ale bardzo ciekawą prezentację.

pasowanie 15 20151003 1567571554

   Drugoklasiści w indiańskich strojach, przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek konkurencje, pozwalające wyłonić zwycięską klasę pierwszą. Konkurencje były bardzo zabawne i ciekawe. Na początku reprezentanci obydwóch klas mieli za zadanie narysować w określonym czasie portret swojej wychowawczyni. Ważne było to, aby portret jak najbardziej przypominał realną postać. Można przyznać , że pierwszaki mają naprawdę wielki talent artystyczny. Wychowawczynie klas po zobaczeniu skończonych prac, były zadowolone i rozbawione. Nie obyło się także bez konkurencji sprawnościowych. Kolejni reprezentanci klas przystąpili do gry w rzutki. Klasa IB w tej konkurencji zdobyła aż dwa razy więcej punktów niż klasa przeciwna. Po zaciętej rywalizacji pierwszaki musiały wykazać się wiedzą na temat naszego gimnazjum. Kolejni uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące pracowników szkoły i orientacji na terenie całego budynku. Nasi młodzi koledzy i koleżanki świetnie sobie z tym poradzili. Zwycięzcami zawodów okazała się klasa IA.

   Kiedy nasi uczestnicy wykazali się wiedzą i umiejętnościami, nadszedł czas na część oficjalną apelu czyli odśpiewanie hymnu oraz wprowadzenie sztandaru szkoły. Pierwszaki z ręką na sercu składały przysięgę. To niezbędny element rozpoczynający uroczystość pasowania. Po złożeniu przysięgi, pani dyrektor przystąpiła do pasowania naszych kolegów na uczniów gimnazjum. Każdy pierwszak odbił swój palec na klasowej liście osób i już oficjalnie był uczniem gimnazjum.

   Po zakończeniu apelu uczniowie mogli opuścić sale i udać się do domów. Gdy do jednego z uczniów klasy pierwszej padło pytanie jak się czuje w naszej szkole i jak ją ocenia, padła odpowiedź : „na początku przez pierwsze dni czułem stres. Potem zżyłem się bardziej z nauczycielami i innymi uczniami. Mam nawet kilka zaufanych osób w klasach starszych, więc teraz czuję się pewniej i swobodniej. Nauczyciele są bardzo mili i pomocni, a koleżanki i koledzy życzliwi. Oceniam tą szkołę bardzo pozytywnie !!!” – powiedział Bartek, uczeń klasy IA. Jak widać nowi uczniowie czują się w naszym gimnazjum dobrze i są zadowoleni. Miejmy nadzieję, że wszyscy kolejni pierwszoklasiści również będą mówić o naszej szkole tak ciepło, jak teraźniejsi.

Patrycja Moździerz, klasa IIIA