• 1.jpg
  • 3.jpg
  • zdj5.jpg
  • zdj6.JPG
  • zdj16.jpg
  • zdj88.jpg
  • zdj1555.jpg

Gimnazjum im. dr. Józefa Matuszewskiego

Rajd szkolny.

   Dnia 6 października 2015 roku w naszym gimnazjum odbył się rajd szkolny - "Szlakami polanickich zabytków". Uczniowie spotkali się na terenie szkoły o godz. 9.00. Następnie udali się do swoich klas na sprawdzenie obecności. Po pewnym czasie zadzwonił dzwonek ostrzegawczy, aby poćwiczyć ewakuację na wypadek pożaru. W tym celu do naszej szkoły przyjechali strażacy.

 rajd 20151112 1455984228

    Podczas, gdy większość uczniów ewakuowała się dolnymi wyjściami, pozostali wychodzili przez okno do tzw. kosza strażackiego i zostali bezpiecznie sprowadzenie z piętra na plac szkolny. Gdy strażacy zakończyli wypełniać swoje zadania, na boisku szkolnym odbył się apel, podczas którego pani dyrektor oficjalnie rozpoczęła rajd. Po chwili klasy zaczęły wychodzić i udawały się do wyznaczonych punktów na trasie rajdu. W tym roku organizatorem była klasa 3b wraz z wychowawcą i nauczycielami wychowania fizycznego. Uczniowie w parach przygotowywali informacje o zabytkach w naszym mieście i w wyznaczonych miejscach wtajemniczali uczestników rajdu w historię naszego uroczego miasta.

   Uczniowie musieli uważnie słuchać co organizatorzy mieli do powiedzenia o danych zabytkach, ponieważ czekały na nich konkurencje sprawdzające wiedzę na ten temat. Kiedy wszystkie miejsca zostały odwiedzone, klasy spotkały się na ognisku kończącym rajd. Odbyły się wyczekiwane konkurencje i nadszedł czas na odpoczynek.

   Trzeba przyznać, że wszystko się udało. Trasa była ciekawa i inna niż zwykle, pogoda szczegóknie dopisała, a uczniowie mogli wykazać się wiedzą i mieli okazję do integracji z klasami, które niedawno zaczęły uczęszczać do naszego gimnazjum. Oby więcej takich imprez !

 Patrycja Moździerz, kl. 3a